W ramach projektu „Wiki-Ekonomia. Edukacja ekonomiczna z wykorzystaniem Wikipedii – edycja 2”, eksperci ekonomiczni poprawiają merytorycznie zasoby Wikipedii z zakresu ekonomii i finansów) oraz tworzą nowe definicje. W opracowaniu znajduje się 500 haseł. W ramach projektu organizowane są także bezpłatne warsztaty dla nauczycieli, podczas których doskonalą oni swoje umiejętności związane z edukacją ekonomiczną z wykorzystaniem e-zasobów i narzędzi TIK. Jest to propozycja dla nauczycieli uczących w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych tematyki ekonomicznej, np. w ramach wiedzy o społeczeństwie, podstaw przedsiębiorczości, ekonomii w praktyce czy geografii.
W programie warsztatów zaplanowano pracę z następującymi narzędziami:
- Wiki (Wikipedia) – edycja haseł w Wikipedii;
- Learning Apps – platforma do tworzenia gier i zabaw;
- QR kody – sposoby kodowania i rozszyfrowywania informacji;
- Pixton – program do tworzenia własnych komiksów;
- Pinterest i Padlet - wirtualne tablice do gromadzenia informacji;
- Consumer Classroom – zasoby i narzędzia europejskiej platformy dotyczącej edukacji konsumenckiej.
Warsztaty odbędą się w Poznaniu (23.10), Lublinie (20.11) i Katowicach (27.11). Zapisy odbywają się poprzez formularz elektroniczny online. Uczestnikom warsztatów zostanie udostępniona strona internetowa z tutorialami i przykładami zastosowania omawianych narzędzi.
Do pobrania informacje o warsztatach:
Organizatorem projektu i warsztatów jest Think Global. Wsparcie medialne i merytoryczne zapewniają Edunews.pl oraz Superbelfrzy RP. Projekt realizowany jest we współpracy
z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz